Cumartesi Açık Olan Bankalar Hangileri ?

Cumartesi Açık Olan Bankalar Hangileri ?
29 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 245 kez okundu.

Bankacılık sektörü, günümüzde en çok ihtiyaç duyulan alanların başında gelmektedir. Bu yüzden de sürekli olarak mesai sistemleri hakkında belirli sorular bulunur. Cumartesi açık olan bankalar, müşteriler tarafından merak edilir. Çünkü özellikle kamuda ve özel sektörde çalışan, izin almakta zorlanan personeller; hafta içi zamanlarında bankacılık faaliyetlerini yerine getirememe problemi ile karşı karşıya kalırlar. Bankalar da hafta içi günlerinde, devlet dairelerine benzer çalışma saatleri belirlemiştir. Bakıldığı zaman, bankaların sadece birkaç tanesi; mesai saatleri dışında çalışma prensibini belirlese de, genel olarak doğru bir şekilde yetişme imkanı olmaz. Büyük alışveriş merkezlerinde, yoğun alanlarda ve daha birçok farklı önemli konuma sahip bölgelerde, bankalar çalışma saatleri konusunda esneklik yaratmıştır.

Neden Hafta Sonu Çalışmaya İhtiyaç Duyulur?

Resmi daireler gibi çalışma statüsüne sahip olan bankalar, dini gün ve özel bayramlarda bile aynı şekilde tatil prosedürüne uygun davranmaktadır. Hafta sonlarında resmi tatil olarak görev vermeyen bankalar, bu nedenle müşterilerine ciddi sorunlar yaşatmaktadır. Müşterilerinin bu konudaki rahatsızlıklarını bilen ve ihtiyaçlarına çözüm sunmak isteyen bankalar, bu yüzden de hafta sonlarında çalışmayı bir prensip haline getirdiler. Bu yüzden bazı şubeler sürekli olarak cumartesi günleri de açık olarak hizmet vermektedir. Bu sayede cumartesi açık olan bankalar sorusuna da cevap evet olarak bilinmelidir.

Hafta Sonu Hizmet Veren Bazı Bankalar ve Şube İsimleri

İş Bankası, özellikle kalabalık ve müşteri potansiyelinin çok olduğu yerlerdeki şubelerinde sürekli olarak işlem önceliği bulundurmaktadır. Ankara Bilkent Şubesi, Pazar hariç her gün saat 10.00 ile 18.30 saatleri arasında açıktır. Aynı şekilde Cepa Alışveriş Merkezi İş Bankası şubesi de, aynı Bilkent çalışma saatleri dışında öğlen bir saatlik bir ara vermektedir. Akbank ise özellikle İstanbul’da bulunan Zorlu Center, Kozyatağı ve benzer önemli yerlerde, haftanın 7 günü saat 10.00 ile 22.00 arasında hizmet vermeye devam etmektedir. Garanti Bankası, Ankara Ankamall, Panora ve Optimum şubelerinde ise genel olarak haftanın her günü saat 10.00 ile 21.00 arasında bir çalışma sistemi uygulamaktadır. İstanbul’da ise genel olarak çalışma saatleri 10.00 ile 22.00 saatleri arasında görülecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git