2019 Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

2019 Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar
28 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 145 kez okundu.

Düşük Faizli Konut Kredisi ile Ev almak insanlar için hem yatırım hem de kendi evin olduğundan dolayı güzel bir durumdur. Fakat son zamanlarda yükselen ev fiyatlarından dolayı ev alma durumu biraz zorlaşmaktadır. Öyle ki ev almak için birikim yapalım deseniz bu çok uzun zaman alacaktır ki belki de hâlâ istemiş olduğunuz evin parasını biriktirememiş bile olabilirsiniz. Buralarda ise insanların karşısına bankalar çıkmaktadır. Belirli şartlar karşılığında sizlere kredi vererek ev sahibi olmanızı sağlarlar. Bu şartlar bankadan bankaya değişse de bazı şeyler aynıdır. Özellikle kredi notunuz bankalar için çok önemlidir. Eğer kredi notunuz çok düşük ise bankalar size kredi vermeyebilir. Bu yüzden düşük faizle konut kredisi veren bankalar arayan kişilerin, kredi notlarının yüksek olması gerekir.

Vakıfbank Konut Kredisi

Vakıfbank belirli şartlar karşılığında sizlere düşük faizle konut kredisi vermektedir. Vakıfbank bankalar içerisinde en düşük faiz ile kredi veren banka konumundadır. 120 aya kadar vade vermektedir. Vade miktarı yüksek olduğu için kolay bir ödeme planı ile rahatça bu kredi ile ev sahibi olabilirsiniz. Zaten bankalar verdikleri krediler karşılığında tapuyu ipotek altına alır ve böylelikle verdikleri krediyi güvence altına alırlar. Siz bütün ödemelerinizi tamamladığınız zaman tapu tamamen sizin adınıza olmaktadır. Vakıfbank kredi verdiği zaman bunların içerisine DASK ve konut sigortasını da katmaktadır. Eğer bunları istemiyorsanız kredi faiz oranında biraz oynamalar olabilir.

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti bankası diğer bankalar ile rekabet etmek için bu sene faiz miktarlarını düşürme kararı almıştır. Böylece daha fazla müşteri çekebilmek asıl amaçlarıdır. Konut kredilerinde vade miktarı uzun olduğu için uygun bir ödeme planı ile ev sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Ziraat bankası da bu sene içerisinde faiz miktarlarını geriye çekmiştir. Çünkü son zamanlarda faiz miktarları yüksek olduğu için insanlar kredi çekmek istememektedir. Durum böyle olunca da bankalar zor durumda kalmaktadır. Ziraat bankası da 120 ay vade ile düşük faizli konut kredisi vermektedir. 1.000.000 TL’ye kadar konut kredisi çekebilirsiniz. Ziraat bankası devlet Bankası olduğundan dolayı her kesimden müşteriye uygun miktarlar ile kredi vermektedir. Bunlara göre kendi içerilerinde bazı kredi paketleri oluşturmuşlardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git