Evlilik Kredisi Nedir? Hangi Bankalar Evlilik Kredisi Veriyor?

Evlilik Kredisi Nedir? Hangi Bankalar Evlilik Kredisi Veriyor?
30 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 179 kez okundu.

Evlilik, her insanın hayali ve unutulmaz bir olaydır. Hayatın en önemli dönüm noktalarından bir tanesi olan evlilik süreci ise tamamen en iyi şekilde ve yıpranmadan yürütülmelidir. Evlilik durumunda, günümüzün artan fiyat ve ihtiyaç listesi nedeniyle sürekli olarak daha fazla paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden de bankalar, müşterilerine belirli oranda yardımcı olmak için evlilik kredisi adı altında bir destek kredisi imkanı tanırlar. Evlilik masraflarının karşılanmasına yönelik çıkartılan bu kredide eşya, düğün ve balayı gibi temel ihtiyaçlara ödenecek paralar rahatlıkla karşılanabilir. Evlilik kredisi almak için herhangi bir özel şart bulunmamaktadır. Kredi notuna güvenen ve bir şekilde gelir belgesini beyan edebilecek durumda olan kişiler, rahatlıkla evlilik kredisini alabileceklerdir.

Yapı Kredi Düğün Kredisi

Yapı Kredi Bankası, evlilik kredisi verirken en fazla sayıda vade imkanı tanıyan bankaların başında gelmektedir. Aynı zamanda evlenecek çiftlere iyi bir jest olması için de, faiz oranlarını düşük tutmaya çalışmaktadır. Yapı Kredi Bankasından evlilik kredisi almak isteyen çiftler için vade imkanı, 48 aya kadar uzatılmaktadır. Aynı kredide faiz oranı ise %2,04 olarak belirlenmiştir. Kredi başvuruları, internet şubesi veya SMS yoluyla bile gerçekleştirilebilir. 50 bin TL kredi çekecek olan yeni evli çiftler, bunun için her ay 1. 541 TL civarında bir taksit geri ödemesi yapacaklardır.

Vakıfbank Evlilik Kredisi

Beyaz eşyadan düğün masraflarına kadar her türlü giderde kullanılabilecek olan Vakıfbank evlilik kredisi, düğünün ertelenmemesi için taksitlerin bile 3 aylığına ertelenmesi avantajını müşterilerine sunmaktadır. Bu yüzden de kredi notunun önemi, Vakıfbank tarafından ilk önce bakılacak unsur olması nedeniyle açığa çıkar. Başka bir şart istemeyen Vakıfbank, 36 aya kadar vade imkanını da yeni evli çiftlere sunacaktır. İpotek şeklinde kredi çekilmesi durumunda faizleri %2 olacak Vakıfbank, taksitli evlilik kredisi geri ödemesinde ise faizleri %2,05 olarak uygulamaktadır. Bakıldığı zaman gelir belgesi verecek olan müşteriler, geri ödeme planlarında çok daha esnek şartlara sahip olacaktır.50 bin TL’lik evlilik kredisinin aylık geri ödemesi ise 1.663 TL civarındadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git