Halkbank İhtiyaç Kredisi SMS İle Başvuru

Halkbank İhtiyaç Kredisi SMS İle Başvuru
28 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 3.735 kez okundu.

Bankalar, değişen ihtiyaç listelerinin uzayıp gitmesi nedeniyle geçim sıkıntısı yaşayan müşterilerine iyi gelecek bazı uygulamalar üretirler. Özellikle bazı banka departmanları, bu yüzden ihtiyaç kredilerinin piyasadaki talebine göre bankalara farklı kampanyalar düzenlenmesi konusunda belirli prosedürler belirlediler. Halkbank ihtiyaç kredisi anlamında müşterilerine en çok ihtiyaç kredisi sunan firmaların başında gelmektedir. Teknolojinin gelişmesi sayesinde artık kredilere başvurmanın da farklı yolları vardır. Bu sayede krediler, SMS ile başvuru kriteri yerine getirildiğinde rahatlıkla ön başvuru niteliği kazanacaktır. Klasik kredi başvuru usulü olan banka şubesine gitmek ve uzun kuyruklarda beklemek ise artık tarihe karışmış ve yerini daha dijital sistemlere bırakmıştır.

Halkbank Kredilerine Başvuru İçin SMS Gönderme Adımları

Halkbank, müşterilerinin ihtiyaç kredileri başvurularını sonuçlandırmak için, öncelikle kredibilite oranlarına ve özellikle kredi notuna dikkat etmektedir. Bu yüzden de, genel olarak ön başvuru niteliği taşıyan SMS ile başvuru adımı, Halkbank ihtiyaç kredisi için oldukça önemlidir. Kredi için bu başvurudan sonra kabul edilen müşteriler ise gerekli kredi şartlarının ve geri ödeme planının oluşturulması için bankaya davet edilirler. Başvuru yapmak için öncelikle cep telefonlarından SMS bölümüne girmek gerekir. Mesajın içeriği Kredi, TC kimlik numarası, gelir bilgisi ve talep edilen ihtiyaç kredisi tutarı şeklinde düzenlenmelidir. Bu mesajın oluşturulmasından sonra ise 3452’ye gönderilmesi gerekecektir. Bu sayede belirtilen SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu tamamlanmış olacaktır.

Halkbank SMS Kredinin Hesaba Yatması ve Sonuçlanması

Kredi tutarının hesaba yatması için, cep telefonundan Halkbank’a mesaj atmak yeterli olmaz. Çünkü bu adım sadece bir ön başvuru niteliği taşımaktadır. Bakıldığı zaman yapılacak olan bu SMS adımı sayesinde, banka sadece krediye uygun olup olunmadığını kontrol eder. Aynı zamanda geri dönüş yapılması da, çok kısa bir sürede gerçekleştirilecektir. Banka müşterinin attığı SMS’ten sonra hemen değerlendirme aşamasına geçer ve müşterinin finansal analizini yapar. Eğer müşteri kredi limiti kredi almaya uygun olursa, zaman kaybetmeden bankanın herhangi bir şubesine gelmesi için davet edilir. Aynı zamanda evrak bilgileriyle beraber ihtiyaç kredisi işlemi sonlanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git