İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019
22 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 351 kez okundu.

Acil kredi ihtiyacınız mı var ? Bankaların sunmuş olduğu kredi fırsatlarının faiz oranlarını, kredi kullanmadan önce karşılaştırırsanız daha avantajlı olabilirsiniz. Aşağıda yer alan ihtiyaç kredisi faiz oranları karşılaştırmamızı inceleyerek, size en uygun olan kredi veren bankayı belirledikten sonra başvuru sağlayarak kredi kullanabilirsiniz. BDDK’nın yapmış olduğu düzenlemelerle ile birlikte ihtiyaç kredilerinde yer alan vade miktarı 48 aydan 36 aya inmiştir. Bununla birlikte artık vadeli ihtiyaç kredisi 36 ayın üzerinde kullanılmamaktadır. Fakat konut kredileri 120 aya, taşıt kredileri ise 48 aya varan vade oranları ile kullanılmaya devam edilmektedir. Bu konumuzda bankaların kredi faiz oranları karşılaştırması ile birlikte güncel banka bilgileri üzerinden hesaplamalar sağlayarak sunuyoruz. Sizde yazımızı ve sitemizde yer alan diğer konuları inceleyerek size en uygun krediye ulaşabilir, başvuru süreci ile ilgili bilgileri öğrenerek kredi çekebilirsiniz.

Kredi faiz oranları, piyasanın içerisinde bulunduğu şartlara göre sürekli değişkenlik gösterdiğinden dolayı konumuzda yer alan bilgileri sürekli olarak takip ederek güncelleme sağlıyoruz. Fakat faiz oranları anlık olarak güncellendiğinden dolayı kredi kullanırken güncel değerleri öğrenebilmek için bankanızdan tekrar kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Aşağıda yer alan tüm bilgiler, bankaların resmi internet sitelerinden temin edilerek konumuza eklenmiştir. Yapmış olduğumuz sıralamada ise en üstte devlet bankaları, beraberinde ise özel bankalar yer almaktadır.

Bazı bankaların sunmuş olduğu kredi miktarı ve kredi vadesi değişkenlik gösterdikçe aynı şekilde faiz oranları da değişmektedir. Bu nedenle aşağıda yer alan kredi faizleri ile ilgili tablo, bankaların resmi internet sitelerinde 50.000 TL – 36 Ay Vade hesaplamasına göre oluşturulmuştur. Faiz ve kredi oranı bankalar tarafından değiştikçe, ihtiyaç kredisi faiz oranları da değişeceğini unutmayın.

2019 Kredi Faiz Oranları

 • Ziraat Bankası – 2.27
 • Halbank – 2.66
 • Vakıfbank – 2.67
 • Akbank – 3.05
 • Denizbank – 3.17
 • QNB Finansbank – 2.54
 • Garanti Bankası – 2.84
 • HSBC – 2.85
 • İNG BANK – 2.79
 • Şekerbank – 3.09
 • Odeabank – 3.25
 • TEB – 3.12
 • Türkiye İş Bankası – 2.50
 • Yapı Kredi – 2.72
 • Burgan Bank – 2.99

Yukarıda yer alan faiz oranları karşılaştırması yaparak size uygun bankayı belirledikten sonra kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Doların artış göstermesi ve sonrasında düşmesi ile birlikte Temmuz-Kasım döneminde kur sürekli olarak değişkenlik gösteriyor. Şuan ise yeni yılın yaklaşması ile birlikte birçok kişi kredi faizleri düşecek mi diye merak ederek piyasayı takip etmektedir. Şuanda ise dolarda yavaş yavaş düşüş olması ile birlikte kredi faiz oranları da düşmeye başladı. Özellikle yeni yılın son günlerinde yeni yıl kredisi veya benzer isimlerde bankaların sunacağı kredi kampanyaları da olacaktır. Bu nedenle piyasa uzmanları kredi faiz oranların daha da düşeceğini beklemektedir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi başvurusu yapacaksanız, bankaların internet ve mobil şubelerini ziyaret edebilir veeya bankaya ait müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Eğer online olarak yapmak istemiyorsanız, banka şubelerine veya atm’lerine giderek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer taşıt veya konut ile ilgili kredi başvurusu yapacaksanız, ön başvuru sürecini internetten yapabilirsiniz. Bu başvurunuza onay gelmesi ile birlikte başvurunuzu tamamlamak için gerekli olan evraklarla birlikte şubeye gitmeniz gerekecektir. Eğer konut kredisi kullanmak istiyorsanız, bu işlemlerden sonra alınacak olan evi ekspertiz kontrol edecektir ve piyasa değerini bankaya iletecektir. Alacağınız evin piyasa değerinin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. Taşıt kredilerinde ise taşıta ait kasko değerinin %70’i kadar kredi kullanabilirsiniz.  Konut kredileri 120 ay, taşıt kredileri 48 ay, ihtiyaç kredileri ise 36 aya varan vadelerle kullanabilirsiniz.

Kredi Başvurusunda İncelenen Kriterler

Bankalara kredi başvurusu yapmanız ile birlikte banka yetkilileri başvurunuzu değerlendirme sürecine almaktadır. Bu süreçte aylık geliriniz, kredi notunuz, kredi siciliniz, geçmiş dönemlerde ödemelerinizi ne sıklıkla yaptığınız, kredi kartı bilgileriniz ve finansal durumunuz gibi birçok detayı incelemektedir. Bu incelemeler ile birlikte yapılacak olan değerlendirme sonucunda kredi başvurunuz onaylanır veya red edilmektedir. Her bankanın kredi değerlendirme durumları farklılık göstermektedir. Eğer bir bankaya yaptığınız kredi başvuru onaylanmaz ise bir başka bankaya yeni bir kredi başvurusu yapabilirsiniz. Fakat olumsuz sonuçlanan başvuruların kredi notunuzu düşürdüğünü unutmamanız gereklidir. Bu nedenle tüm bunları kredi başvuru yapmadan önce göz önüne alarak size uygun olan seçenekleri iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git