ING Bank Konut Kredisi SMS İle Başvuru

ING Bank Konut Kredisi SMS İle Başvuru
28 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 188 kez okundu.

Bireyler uzun yıllardan beri sürekli olarak birikim eğilimi gösterirler. Bu birikimlerin amacı da, birden alınamayacak kadar yüksek değere sahip taşınır veya taşınmaz mallar için olmaktadır. Bakıldığı zaman bireylerin en çok tercih ettiği taşınmaz malların başında ise her ailenin hayalini kurduğu ev sahibi olmak için satın alınan konutlar gelmektedir. Konutların bir ayda alınamayacağı, toplum tarafından bilinen doğru bir yargıdır. Bu yüzden de bireyler bazı durumlarda mali finansal analizlerini oluşturur ve bankalardan kredi almak isterler. Bankaların gerekli departmanları da, müşterilerin bu talebine karşı çözüm oluştururlar ve 120 aya kadar vadeli konut kredileri meydana getirmişlerdir. Gerekli işlemlerin tamamlanması ve kredinin hesaba yatması için de bazı şartların ve adımların yerine getirilmesi gerekir.

ING Bank SMS Başvuru Yöntemi

ING Bank, ülkemizde faaliyet gösteren ve müşterilerini ev sahibi yapmak için en uygun şartlarda konut kredisi vermek isteyen bankaların başında gelmektedir. ING Bank Konut kredisi çekmek için ING Bank’ı tercih etmek isteyen müşteriler, bunun için ilk önce banka şubelerine gitmek zorunda değildirler. Burada yapılması gereken işlem, öncelikle SMS atmaktır. Bu sayede ön başvuru yerine getirilmiş olacaktır. Kredi, TC kimlik numarası ve kredi ihtiyacının miktarı konusunda bilgilendirici bir mesajın 2205 hattına atılmasından sonra, ING Bank tarafından gerekli incelemeler başlatılacaktır. Müşterilerin finansal geçmişleri kredi almaya müsait ise ING Bank konut kredisinin kalan prosedürleri için müşteri banka şubesine çağırılacaktır.

ING Bank Konut Kredisi Detayları

ING Bank, müşterilerine her zaman piyasanın en az maliyetine sahip kredilerini oluşturmak istemektedir. Bu yüzden de faiz oranlarını hep diğer bankalara göre az şekilde uygulamaya çalışır. %1,84 oranında belirlenen faiz oranları, müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilir. Örnek verilecek olursa, 150 bin TL değerinde bir konut kredisi çekiminde vade ise 120 aya kadar çıkabilmektedir. Toplam ödemenin 374 bin TL olacağı konut kredilerinde, masraflar ise 1. 757 TL olarak belirlenir. Ayrıca faiz ödemesi ise 223 bin 038 TL olarak belirlenecektir. Gerekli şekilde işlemlerin tamamlanmasından sonra, konut kredileri hesaba yatmış olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git