Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar
28 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 154 kez okundu.

Öğrenciye Kredi Kartı veren Bankalar – Öğrencilik yılları hayatın en zor dönemlerinden birisidir. Fakat burada bahsettiğimiz öğrencilik üniversite dönemleridir. Çünkü bu dönemde yapılan harcamalar çok yüksektir. Gerek zorunluluktan alınan kitaplar gerekse eğlence dönemleri için harcanan paralar yüksek meblağlara ulaşmaktadır. Hal böyle olunca da herkesi kullanmakta olduğu kredi kartına öğrenciler de başvurmaktadır. Son yıllarda bankalar müşteri sayısındaki azalmayı kapatmak için artık herkese kredi kartı vermektedir. Bunların içerisine öğrencilerde dahildir. Artık çoğu banka öğrencilere kredi kartı veriyor. Tabi ki limitleri çalışan bir insanın kullandığı kredi kartının limiti kadar değildir. Böylelikle öğrenciler alacaklarını taksit seçeneği ile çoğu zaman alarak para konusunda biraz daha rahat olmaktadırlar.

Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Koşulları

Bankalar hemen hemen herkese kredi kartı verirler. Fakat burada da dikkat ettikleri ve istedikleri bazı belgeler bulunmaktadır. Burada en önemli olanı kredi kartına başvuran kişinin yaşının 18-25 yaş aralığında olmasıdır. Bazen bu kural biraz esnetilebilmektedir. Bu ise bankadan bankaya değişim göstermektedir. Türk vatandaşı olmak ve nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir. Okuldan alınan kaşeli ve imzalı okul belgesi kesinlikle bankaların istedikleri belgedir. Bankalar genellikle açık öğretim okuyan öğrencilerin yaptıkları başvuruları kabul etmezler. En son olarak tüketici sözleşmesi imzalanır ve bankaya yapılan başvuru sonuçlanır. Öğrencilere verilen kredi kartının en önemli avantajı ise kredi kartındaki ödemelerde gecikme faizi daha düşüktür. Böylelikle ödemeler konusunda daha esnek davranılabilir.

Öğrenciler İçin Kredi Kartları

Çok sayıda banka öğrencilere kredi kartı vermektedir. Fakat burada en fazla dikkat edilmesi gereken şey ise yıllık kart ücretidir. Yıllık ücretler bankalar arasında değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar ise hiç yıllık kart ücreti almamaktadır. Bunların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Ziraat Bankası Genç kart en fazla kullanılan kredi kartıdır. Puan biriktirme ve taksit özelliği de vardır. 500 TL limiti ile gayet kullanışlı bir kredi kartıdır. İş Bankası İşte Üniversiteli kartı ise yıllık 20 TL aidat ile kullanılmaktadır. Halkbank Genç Paraf ise vadesiz hesaba 60 TL yıllık ücret ister fakat kart ücreti almaz. Bu bankalar üniversite öğrencileri arasında en çok tercih edilen kartlardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git