TEB Tarım Kredisi Şartları ve Başvurusu

TEB Tarım Kredisi Şartları ve Başvurusu
28 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 155 kez okundu.

TEB Tarım Kredisi Şartları ve Başvurusu – Ülkemizin en önemli konularından bir tanesi, artan nüfusun ihtiyaçlarının en iyi şekilde yerli üretimle karşılanmasıdır. Özellikle ithalatı azaltıcı etkileri sağlamak adına, tarım kredileri çiftçilere verilen desteklerin başında gelmektedir. Bu sayede yurt içerisinde gerekli istihdam ve üretim artacak, bu etken de uzun vadede milli hasılanın yükselmesini sağlayacaktır. Enflasyonu düşürmek ve işsizliği azaltmak da, öncelikle tarımsal üretimden geçmektedir. Bu süreçten sonra zaten diğer sektörlerde de domino etkisi yaratılacak ve ülkemiz çok hızlı şekilde kalkınmaya devam edecektir.

TEB Sayesinde Hibeye Ek Kredi İmkanı

Ülkemizde tarım alanlarının arttırılması ve verimlerinin yükseltilmesi için sürekli olarak tarım kredisi uygulaması devrededir. Bu yüzden de TEB, avantajlı imkanlarıyla çiftçilerin yanında olmak için tarım kredilerini devreye sokmaktadır. Devletten bunun için hibe alan fakat bu hibesi üretim için yetersiz kalan çiftçilere ise ek olarak kredi imkanı yaratılmıştır. Bu sayede iki para kaynağı da paralel şekilde kanalize edilecek ve çiftçiler rahatlıkla üretimlerini sürdüreceklerdir. TEB’e yapılacak olan başvurular sayesinde, tarım kredilerinin şartları öğrenilecek ve en doğru şekilde oluşturulacak geri ödeme planlarıyla kredi çiftçilerin istedikleri banka hesabına aktarılacaktır. Bu kredilerde herhangi bir şekilde sağlık sigortası ve ek masraf zorunluluğu yoktur.

TEB Tarım Kredisi Özellikleri

TEB tarafından verilen tarım kredileri, genel olarak çiftçilerin rahat bir ortamda üretim yapmalarını sağlamak amacıyla yaratılmıştır. Bu yüzden de çiftçilerin doğru ve rahat bir ödeme planı içerisinde kredi almalarına olanak sağlanmıştır. TEB tarafından verilen tarımsal proje ve makine ile ekipman satın alınması için gereken kredinin verilmesinden sonra ise 48 aya varan vade seçenekleri uygulanmaktadır. İnşaat halinde bir proje için istenen kredinin vade imkanı ise 60 aya kadar uzamaktadır. TEB genel olarak müşterilerinin 1, 3, 6 ve 12 ayda bir ödeme yapmalarından oluşan geri ödeme planlarını rahatlıkla uygulamaya koymaktadır. Gereken belgelere bakılacak olursa ise öncelikle başvuru formları gelir. Sonrasında ise çiftçi kayıt sistemi belgesi, çiftçilerin nüfus cüzdanları, gelir beyannameleri, gerektiği miktarlarda ipotek gösterecekleri taşınır veya taşınmaz malların tapusu ve kefil evrakları gerekli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git