Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir? Başvuru Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi Nedir? Başvuru Nasıl Yapılır?
28 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 764 kez okundu.

İhtiyaç kredileri, bankalar tarafından müşterilere sunulan ve konusu birçok farklı şekilde oluşturulan kredilerden bir tanesidir. İhtiyaç kredileri, özellikle son yıllarda borçların birleştirilmesi ve tek bir bankada toplanması konusunda da, müşterilere sunulan seçeneklerden bir tanesi haline gelmiştir. Ülkemizde Ziraat Bankası, hükümet destekli vatandaş borç silme kampanyası dahilinde, birleştiren ihtiyaç kredisi sistemini devreye sokmuştur.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası, kredi borçlarını ödemekte zorlanan bireylerin bütün sorununu ortadan kaldırmak ve bu sayede yeni bir ödeme planı oluşturmak isteyen bir sistem geliştirmiştir. Birleştiren ihtiyaç kredisi de, bu yüzden devlet bankası olan Ziraat Bankası tarafından müşterilerin kullanımına açılmıştır. Bu sayede herkes kredi borçlarını yapılandıracak ve bu sayede müşterilerin borçluluk düzeyleri, elde ettikleri gelirlere göre düzenlenecektir. Finansal analizler sonucunda artık bireylerin çok daha iyi mali planlara sahip olmaları ve bütçelerini yönetebilmeleri, amaçların bir diğer adımlarından olmaktadır. Birleştiren ihtiyaç kredisi şartlarına bakılacak olursa 24 aylık vadelerle verilecek olan kredilerin %1,10 ve 60 aya kadar verilecek olan kredilerin ise %1,20 oranındaki faizlerle müşterilere sunulacağı açıklanmıştır. 31 Ağustos 2018 tarihinden itibaren bankalara borcu olan bütün vatandaşlar, bu krediden yararlanmak için Ziraat Bankası’na başvuracaklardır.

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisine Başvuru İşlemleri

Ziraat Bankası, müşterilerinin birleştiren ihtiyaç kredisinden faydalanmaları için belirli şartları zorunlu kılmıştır. Bu şartların en başında ise Ziraat Bankası’na ait bir kredi kartının alınması ve kredili mevduat hesabının açılması gelir. Ziraat Bankası aynı zamanda borçlu müşterilerinden hesaplarına tanımlayacakları en az 2 tane ödeme talimatının da verilmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise Ziraat Bankası, ilgili müşterinin kredi notu ve borçluluk durumu hakkında araştırmalarına başlayacaktır. Özellikle farklı bankalarda bulunan borçlar Ziraat Bankası tarafından ödenecek ve bu kartlar sistem tarafından kapatılacaktır. Müşterilerin borçları hesaplanacak ve ödeme durumlarına göre 60 aya kadar vadeli hale getirilecektir. Sonrasında ise gelir düzeyi baz alınan müşterilere, rahatlıkla kullanabilecekleri Ziraat Bankası kredi kartları tanımlanacaktır. Böylece müşteriler, borç batağından kurtulacak ve sadece Ziraat Bankası’na borçlu olacaklardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git